slide1.jpgslide2.jpgslide3.jpgslide4.jpgslide5.jpg

Popis cesty na penzion Marie - AUTEM

Penzion Marie se nachází na pravém břehu Brněnské přehrady v části s názvem Přehrada - Osada.

Nejlepší způsob dopravy je, že při příjezdu do Brna budete cestu směrovat na Výstaviště-BVV, které je velmi dobře značené ze všech příjezdových komunikací. Při přiblížení k BVV pak narazíte na cedule Bystrc nebo Přehrada, které Vás pohodlně navedou až do přístaviště vzdáleného 3 km od penzionu. Další podobné směry budou Královo Pole, Komín, ZOO nebo Veverská Bítýška.

 • Pří příjezdu k přehradě je důležité odbočit (na kopci) doprava dle cedule Přehrada-Přístav, a tím se tak dostat na pravý břeh přehrady, což znamená, že při následovné jízdě budete celou cestu míjet vodu po levé straně.
 • Po správném odbočení budete projíždět okolo hotelu Santon, za kterým se bude cesta stáčet mírně doprava a po ujetí krátké rovinky Vás odbočení doleva navede na Hráz.
 • Přejedete přes hráz a pokračujete dále rovně po ulici Hrázní, okolo restaurace U Lva a hotelu Přehrada.
 • Za hotelem Přehrada pak začíná jednosměrka, kterou projedete a po pravé straně budete míjet školící středisko Maximus. Po vyjetí menšího kopečku jednosměrka končí a pak budete pokračovat dále rovně (po hlavní) až do slepé ulice, která končí u restaurace Princezna.

Za touto restaurací jsou tři zákazy vjezdu, za nimiž se v lese nachází náš penzion - můžete najet do pravého zákazu a zaparkovat na malém parkovišti před penzionem nebo přímo u vchodu do penzionu.

mapa
Klikněte na mapu pro otevření v novém okně

Popis cesty na penzion Marie - MHD / PARNÍK

Při odjezdu z centra Brna je nejlepší nastoupit u hlavního nádraží na tramvaj č.1 - směr Bystrc (jízdní řád ke stažení).

 • Jízda bude trvat cca 30 - 40 minut, vystupuje se na zastávce Přístaviště (předchozí zastávka Zoologická zahrada)
 • Ze zastávky, která se nachází v malé roklině vede cestička do kopce, která končí na mostě u hlavní silnice. Na ní se dáte doleva a pak půjdete rovně okolo stánků cca 200 m, až do přístaviště.
 • Z přístaviště jede parník a vystupuje se na čtvrté zastávce s názvem Osada (1 plavební úsek = 15 Kč, odjezdy lodí na webu DPMB).
 • Z této zastávky vede jediná cesta lesem do kopce, která končí u asfaltové silnice - na ní se dáte doprava a po ujití cca 200 m se dostanete k velkému parkovišti, u kterého zahnete doleva, a po 50 m jste u penzionu.

Popis cesty na penzion Marie - MHD / PĚŠKY

Při odjezdu z centra Brna je nejlepší nastoupit u hlavního nádraží na tramvaj č.1 - směr Bystrc (jízdní řád ke stažení).

 • Jízda bude trvat cca 30 - 40 minut, vystupuje se na zastávce Přístaviště (předchozí zastávka Zoologická zahrada). Z této zastávky, která se nachází v malé roklině, vede cestička do kopce a končí na mostě u hlavní silnice. Na ní se dáte doleva a dále již pokračujete rovně po této hlavní silnici (cca 500 m).
 • Cesta vede okolo hotelu Santon, za kterým se stáčí doprava, a po krátké rovince zase doleva.
 • Za touto zatáčkou je Hráz, kterou přejdete, a po vyjití malého kopečku přijdete k restauraci U Lva.
 • U této restaurace hlavní silnice pokračuje rovně, ale Vy se dejte doleva z kopce okolo Požární stanice.
 • Dále již pokračujete pěknou procházkou okolo vody (cca 2 km), až vyjdete opět na hlavní silnici.
 • Na ní odbočíte doleva a po vyjití malého kopečku přijdete k velkému parkovišti, u kterého zahnete doprava, a po 50 m jste u penzionu.

Popis cesty na penzion Marie - TAXI

Cena cesty Brno centrum - přehrada Osada je cca 400 Kč.

Těšíme se na Vaši návštěvu.